fun
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Mass Effect 2 import problem

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
kaLImeRo

avatar

Posts : 79
Join date : 2010-02-03
Age : 29
Location : Skopje

PostSubject: Mass Effect 2 import problem   Thu Feb 04, 2010 10:58 am

Па еве да помогнам за сите што имате проблем со Import на карактерот од МЕ1. Следете ги инструкциите


* Run the Mass Effect 2 Configuration Utility from the main launcher
* Click the 'Save Games' button
* Click the 'Copy Mass Effect 1 Save Games' button, and select the appropriate location for your ME1 save game. (the default location is My Documents\bioware\Mass Effect\Save)
* This will copy the appropriate save games from your Mass Effect 1 directory into the proper place in the Mass Effect 2 directory.
* Run Mass Effect 2, and from the main menu select 'New Game'
* Select 'Import ME1 Character'
* Your savegame should now show up in the list.

Pozzz cheers
Back to top Go down
View user profile
epten_jak

avatar

Posts : 114
Join date : 2010-02-03

PostSubject: Re: Mass Effect 2 import problem   Thu Feb 04, 2010 10:59 am

kaLImeRo wrote:
Па еве да помогнам за сите што имате проблем со Import на карактерот од МЕ1. Следете ги инструкциите


* Run the Mass Effect 2 Configuration Utility from the main launcher
* Click the 'Save Games' button
* Click the 'Copy Mass Effect 1 Save Games' button, and select the appropriate location for your ME1 save game. (the default location is My Documents\bioware\Mass Effect\Save)
* This will copy the appropriate save games from your Mass Effect 1 directory into the proper place in the Mass Effect 2 directory.
* Run Mass Effect 2, and from the main menu select 'New Game'
* Select 'Import ME1 Character'
* Your savegame should now show up in the list.

Pozzz cheers
ти децко треба да се социјализирас со боки13 поз
Back to top Go down
View user profile http://www.gewgle.com
kaLImeRo

avatar

Posts : 79
Join date : 2010-02-03
Age : 29
Location : Skopje

PostSubject: Re: Mass Effect 2 import problem   Thu Feb 04, 2010 11:09 am

Како што кажав во еден друг пост, ве молиме не го цитирајте целиот текст. Исто така може да се искористат и следните опции:

Кога Вашиот коментар се однесува на постот НАД вашиот може да напишете:

^
И вашиот коментар

Исто така за да не цитираш цел ебан текст напиши
@(името на постерот)

Благодарам на разбирањето

epten_jak wrote:
ти децко треба да се социјализирас со боки13 поз

глуп пост
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Mass Effect 2 import problem   

Back to top Go down
 
Mass Effect 2 import problem
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
asd :: Your first category :: gejmerstvo :] :: Predlozi za igri-
Jump to: